• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 12 926
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/O szkole/Innowacja pedagogiczna/Innowacja-Doświadczenia -Magia w klasie

Innowacja-Doświadczenia -Magia w klasie

 

                    Otaczający nas świat jest bardzo ciekawy i kryje za sobą wiele tajemnic. Każdego dnia jesteśmy obserwatorami też wielu zjawisk. Dziecko od najmłodszych lat jest ciekawym badaczem i odkrywcą  tego świata . W młodszym wieku szkolnym jest zainteresowane najbliższym środowiskiem, jego bogactwem i różnorodnością. Naturalna ciekawość powinna być wykorzystywana, adekwatnie, modyfikowana i rozwijana w celu poznawania świata przyrody przez ucznia szkoły podstawowej.

 Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają doświadczenia i eksperymenty. Doświadczenie na każdym polu jest podstawą ich rozwoju i nauki. To poprzez doświadczanie poznają prawdy rządzące światem. Wiedza i umiejętności zdobywane w ten sposób na długo zapadają w pamięci. Pozwalając dzieciom doświadczać zachęcamy je do działania. Pokazujemy, że to co się dzieje wokół nas możemy wytłumaczyć. Zachęcamy uczniów do stawiania pytań, ale także i do szukania na nie odpowiedzi. Głównymi założeniami tej innowacji jest rozbudzanie i rozwijanie w nich pasji badawczej oraz rozwijanie sfery poznawczej, intelektualnej i emocjonalnej. Chcemy wychowywać młodego człowieka, otwartego na świat, nie bojącego się eksperymentowania i doświadczania. Doświadczeniu, obserwacji i odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszy napięcie, które dostarcza dziecku różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznało, odkryło, doszło do jakiegoś wniosku. Ten ładunek pozytywnych emocji, jakie niesie ze sobą zabawa badawcza, sprawia, że ma ona ogromny wpływ na rozwój i wychowanie dziecka. Sprzyja to kreatywności myślenia. Jak widać niezbędną umiejętnością w wykonywaniu badań, doświadczeń jest zdolność poszukiwania informacji. Do tego chcemy przygotowywać dzieci, już od najmłodszych lat.

      Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2021/22 będą mogli również w ramach innowacji pedagogicznej ,,Doświadczenia - magia w klasie” uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego. Dzieci dzięki tym zajęciom pogłębią umiejętność komunikowania się w języku angielskim. W ramach projektu postaramy się znaleźć szkołę partnerska, by pierwszoklasiści na bieżąco wykorzystywali nabyte umiejętności do porozumiewania się z koleżankami i kolegami z tej szkoły.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Innowacja pedagogiczna - Klucz do sukcesu
doc 2022-01-03 innowacja - doswiadczenia -magia w klasie.doc
Zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 46
innowacja - doswiadczenia -magia w klasie.doc 88,5KB -
do góry