• język migowy
 • e-mail
 • telefon: +48 32 43 12 926
 • lokalizacja
 • BiP
Strona główna/O szkole/LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

                                                     

      szkoła

Logo realizatora inicjatywy Laboratoria Przyszłości Logo inicjatywy Laboratoria Przyszłości        

        Logo realizatora inicjatywy Laboratoria Przyszłości

        Logo projektu

         

           Efekty naszych działań podjętych w ramach programu

                              Laboratoria Przyszłości

Bieżąca podstrona przekierowuje do zewnętrznego serwisu. Jeżeli nie otworzył się on w nowym oknie skorzystaj z linku: https://wakelet.com/@sp4392.

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

 

 zdjęcie promujące projekt Laboratoria Przyszłości  

 

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

 

obraz przewodni projektu Laboratoria Przyszłości

 

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

 

obraz przewodni projektu Laboratoria Przyszłości

 

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 

W ramach programu szkoła zakupiła następujący sprzęt:       

 1. Drukarka 3D VAT 0% do pakietu podstawowego Moje Bambino Sygnis Edu Lab 3D
 2. Moje Bambino Sygnis Edu Lab 3D - pakiet podstawowy
 3. Aparat fotograficzny Sony RX100 III
 4. Statyw do aparatu i kamery
 5. Zestaw lamp światła ciągłego GlareOne
 6. Mikrofon kierunkowy SaramonicVmic-Mini
 7. Mikroport Saramonic Blink 500 B1
 8. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
 9. Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami UNO Starter Kit
 10. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
 11. Sprzęt do wyposażenia pracowni technicznej

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

 

Obraz zawierający informację o projekcie Laboratoria Przyszłości    Obraz zawierający informację o projekcie Laboratoria Przyszłości    Obraz zawierający informację o projekcie Laboratoria Przyszłości

https://www.gov.pl/web/laboratoria/uchwala

https://www.gov.pl/web/laboratoria   

  

do góry