• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 12 926
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/O szkole/Projekty edukacyjne/Erasmus/Goście z z Katalonii, Krety, Cypru oraz Sycylii w Polsce, (..)

Goście z z Katalonii, Krety, Cypru oraz Sycylii w Polsce, w Czerwionce, w naszej szkole...

Środa 4.10.2017r.

Dzisiaj cały dzień spędziliśmy na zwiedzaniu pięknych zakątków naszego kraju. Przed południem zwiedzaliśmy kopalnię soli w Bochni, po czym udaliśmy się do Krakowa. Chociaż czasu mieliśmy niewiele, pokazaliśmy naszym gościom kilka niezwykłych miejsc, nie zapominając o legendzie o Smoku Wawelskim.

Erasmus - Środa 4.10.2017r.

Czwartek 5.10.2017r.

Warsztaty, warsztaty i jeszcze raz warsztaty. Tak można podsumować nasz dzisiejszy, pracowity dzień. Dzień rozpoczęliśmy od warsztatów z techniki decupage dla nauczycieli oraz tworzenia hologramów dla uczniów. Po nich uczniowie udali się na lekcje, na których kolorowali nasze olbrzymie gminne kolorowanki oraz "bawili się" naszymi nowymi ozobotami. Po południu nauczyciele pojechali na wzruszającą lekcję historii do Muzeum Auschwitz -Birkenau, natomiast nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach opartych na metodzie quillingu. To był niezwykle emocjonujący i twórczy dzień dla wszystkich. Z całą pewnością, był wyjątkowy.

Piątek 6.10.2017r.

Nadszedł ostatni dzień pobytu naszych gości w Czerwionce. Niewiarygodne jak szybko minęło tych kilka dni. Na zakończenie zaprosiliśmy naszych europejskich przyjaciół na przygodę z naszymi szkolnymi robotami Dashem i Dotem. To było niezwykłych kilka godzin. Uczniowie programowali roboty, aby te na naszej macie dotarły do punktów symbolizujących ich kraje. Nauczyciele natomiast poznali sposób działania naszych ozobotów. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, zwłaszcza że z pomocą już doświadczonych uczniów naszej szkoły udało im się zaprogramować roboty.

Erasmus - Piątek 6.10.2017r.

Pożegnania nadszedł czas...

Mówi się, że nic co piękne nie trwa wiecznie, więc koło godziny 11:00, w piątek 6 października, pożegnaliśmy się już z pierwszą delegacją z Włoch. Godzinę później odjechali Cypryjczycy. Grecy i Katalończycy opuścili nasz kraj w sobotni poranek. Miniony tydzień był nie tylko bardzo pracowity, ale niezwykle owocny. Po raz kolejny realizacja projektu takiego jak nasz „SMART” pokazuje jak w niesamowity sposób można uczyć się od siebie nawzajem, a współpraca, szacunek i przyjaźń mogą odnieść sukces na miarę Europy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia z nami tego sukcesu. Duże podziękowanie kierujemy do naszego zdolnego ucznia – Szymona Jantasa, który przez cały tydzień towarzyszył nam ze swoim aparatem pozostawiając na pamiątkę po tej wymianie, tysiące niesamowitych zdjęć.

 

do góry